asociacijos narystė

Trenerių registras

EREPS Trenerių registras

16 Kovas

Projektai

NewHealth projektas

2020 m. Kovo 16 d.

Europos Sąjungos (ES) piliečių fizinio neaktyvumo dalis tebėra labai aukšta. 42 proc. ES piliečių visai nesimankština ir/ar nesportuoja (2017 m.). Tai gali reikšti, kad žinia apie sporto ir fizinio aktyvumo svarbą asmens sveikatai ir gerovei vis dar nepasklido reikšminguose ES gyventojų sluoksniuose. Vis daugiau europiečių nesveikai maitinasi ir nuolat kenčia nuo streso. Per pastaruosius 50–70 metų šiuolaikinė karta nepasimokė ir nepasinaudojo sveikatos ir prevencijos gairėmis, kurias mums teikia moksliniai tyrimai, todėl laikas atnaujinti žinias. Sveikatos priežiūra, sportas ir gyvensena yra skirti ne tik paprastam vartotojui, bet ir specialistams, dirbantiems su žmonėmis.

 

Norint rasti sprendimą, reikia skirti daugiau dėmesio skleidžiant žinias ir supratimą apie sveikesnį gyvenimą: jaunimui, suaugusiems ir senjorams, taip pat žmonėms, turintiems specialių sveikatos problemų, tokių kaip diabetas, širdies ligos, vėžys ar nėštumas. Štai kodėl Europos programa „Erasmus +“ patvirtino programos “Naujoji sveikata” (angl. New Health) gyvensenos / sveikatos rėmėjų (angl. Lifestyle / Health Promoter) tinklo plėtrą. Lietuvos sveikatingumo klubų (LSKA) valdybos narys dr. Aurimas Mačiukas ir LSU docentė dr. Simona Pajaujienė yra šio projekto partneriai Lietuvoje.

 

Gyvensenos / sveikatos žinių centras ir akademinis pasaulis teiks mokslinę informaciją ir mokymus specialistams, savanoriams ir vartotojams, naudojant lengvai pasiekiamas, suprantamas ir pritaikomas priemones, kad pagerinti fizinio aktyvumo lygmenį, sveiką mitybą, sveiką mąstyseną, protą, pozityvią sveikatą ir sveiką gyvenseną. Projekto komanda dirbs kartu su Europos sveikatingumo asociacija „EuropeActive“ ir šalimis partnerėmis (Olandija, Belgija, Ispanija, Portugalija, Lietuva ir Slovakija), kur bus parengta:

 • Gyvensenos / sveikatos rėmėjo kvalifikaciniai standartai
 • Nemokama vartotojų gyvensenos platforma
 • Gyvensenos / sveikatos rėmėjų mokymai bei nuotolinių mokymų platforma.
 •  Bus atliekami tyrimai apie gyvensenoso būdo / sveikatos rėmėjų įtaką ir poveikį tikslinių grupių elgesio pokyčiams.

 

Gyvensenos / sveikatos rėmėjas gali būti sporto profesionalas, sveikatos priežiūros specialistas, mokytojas, taip pat bendruomenės darbuotojas, sporto organizacijos narys ar savanoris. Programa “Naujoji sveikata” suteiks jiems motyvacijos ir žinių apie sveiką mitybą, sportą, nesveikos gyvensenos riziką ir dopingo vartojimą. Ši partnerystė sukurs ir palaikys Europos gyvensenos / sveikatos rėmėjų tinkle.

 

Projekto koordinatorius yra “Naujasis sveikatos fondas” Olandijoje (angl. New Health Foundation). Visateisiai partneriai:

 • Sport Sciences School of Rio Maior (ESDRM): Portugalija
 • Europe Active: Belgija
 • Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija: Lietuva
 • Fitness federation: Belgija
 • Association Europea Deporte, Ejercicio Y Salud (AEDESA): Ispanija
 • Comenius University (Faculty of Phycical Education and Sports): Slovakija

Projekto ekspertų grupė:

 • Europos sporto švietimo tinklas (ENSE): Austrija
 • Movisie: Olandija
 • Žinių centras Sports (KCSportNL): Olandija
 • NL Active: Olandija
 • Jan Middelkamp: Olandija.

 

Kovo 5 ir 6 d. projekto partneriai susitiko pirmame posėdyje Eindhovene (Olandija).

Ši programa remiama iš Europos Sąjungos „Erasmus +“ lėšų.

Daugiau informacijos: New Health Foundation

www.new-health.eu
info@new-health.eu

Lithuanian Association of Health and Fitness Clubs
www.lska.eu

info@lska.eu

 


 

« Atgal į sąrašą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitais slapukais. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Plačiau: slapukų naudojimo taisyklės