asociacijos narystė

Trenerių registras

EREPS Trenerių registras

19 Sausis

Naujienos

Sveikatingumo ir sporto klubai siūlo saugų atidarymo planą ir prašo subsidijų sektoriui

2021 m. Sausio 19 d.

Lietuvos sveikatingumo ir sporto klubų asociacija kreipėsi į LR Vyriausybę, Sveikatos Apsaugos ministrą Arūną Dulkį, Švietimo, Mokslo ir Sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę ir Ekonomikos ir Inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę dėl itin prastos situacijos sveikatingumo sektoriuje.

„Mūsų sektoriaus veikla labai sezoniška, pagrindiniai metų pardavimai vykdomi spalio-kovo mėnesiais. Nuo pernai lapkričio 7 dienos esame uždaryti. Sporto ir sveikatingumo klubų pajamos karantino metu krito iki 100 proc. Šiemet nei lankytojų, nei pajamų srautas neatsistatys ir tai bus labai sunkus ir skaudus smūgis visam sektoriui“, - pasakoja LSKA valdybos narys Vidmantas Šiugždinis.

LSKA palaiko LR Vyriausybės žingsnius kovojant su COVID-19, bet prašo imtis būtinų žingsnių saugiam sporto klubų veiklos grąžinimui. Taip pat prašoma imtis atskirų sektorinių pagalbos priemonių, leisiančių ne tik išgyventi sveikatingumo ir sporto klubams, tačiau ir padėsiančių stiprinti žmonių sveikatą per fizinį aktyvumą.

„Sveikatingumo klubai daugelyje ES šalių yra vertinami kaip visuomenės sveikatos stiprinimo sistemos dalis. Pradėję saugiai veikti, galime padėti Lietuvos gyventojams ar atskiroms socialinėms grupėms atsistatyti po ligų, mažinti karantinų sukeltas neigiamas pasėkmes fizinei ir emocinei sveikatai, vykdyti prevenciją, stiprinančią imunitetą. Todėl siūlome aktyviai išnaudoti sveikatingumo klubų potencialą stiprinant visuomenės sveikatą. Fizinis aktyvumas padeda efektyviai kovoti su viršsvoriu ir nutukimu, kurie yra daugelio lėtinių ligų priežastis bei reikšmingai sunkina galimas pasėkmes susirgus Covid-19“, - sako V. Šiugždinis.

Be to, daugelis Pasaulio ir Europos tyrimų parodė, kad užsikrėtimų skaičius Covid-19 sveikatingumo klubuose yra ypač žemas. Juose veikia padidinti ventiliacijos pajėgumai, nuolatinė patalpų ir inventoriaus dezinfekcija, atstumų laikymasis bei saugaus ploto garantavimas, sveikatingumo specialistų ir personalo priežiūra bei kontrolė. Lyginant su kitomis laisvalaikio ar sporto veiklomis, sporto klubuose garantuojamas absoliutus visų lankytojų atsekamumas.

„Kreipėmės į ministrus, kviesdami dialogui ir sprendimų paieškai, nes iki šiol mūsų sektorius buvo paliktas likimo valiai. Lyginant su kitomis šalimis ir taip atsiliekame pagal sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo rodiklius. Atstatyti tai, ką sunkiu darbu buvome pasiekę per pastarąjį dešimtmetį, bus sunku, jau nekalbant apie rezultatus, kokius turi kitos šalys. Norime aptarti saugų sveikatingumo klubų atidarymo planą bei priemones saugiam sportavimui, galimas gelbėjimo priemones sveikatingumo sektoriui“, - teigia V. Šiugždinis.

Sveikatingumo klubai prisideda prie fizinės bei psichinės visuomenės sveikatos gerinimo ir gyventojų imuniteto stiprinimo. Tikimasi deramo valstybės institucijų palaikymo atstatant sektoriaus veiklą ir išvengiant masinių sveikatingumo klubų bankrotų bei darbuotojų atleidimų bangos. 

« Atgal į sąrašą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitais slapukais. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Plačiau: slapukų naudojimo taisyklės