asociacijos narystė

Trenerių registras

EREPS Trenerių registras

09 Vasaris

Naujienos

Lietuvos sveikatingumo sektorius kyla į kovą

2021 m. Vasario 09 d.

Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos nariai ir kiti Lietuvoje veikiantys sporto klubai pasirašė memorandumą „Saugi aplinka sportui“, kuriuo įsipareigoja imtis konkrečių priemonių, kad užtikrintų klientų ir personalo saugumą po atidarymo. Sektorius praradęs nuo 90 iki 100 proc. pajamų prašo skubaus dialogo būtinų subsidijų ir saugaus atidarymo plano suderinimui.

Memorandumas „Saugi aplinka sportui“ yra iniciatyva, kuria patvirtinamas sporto ir sveikatingumo klubų pasiryžimas ir įsipareigojimas taikyti egzistuojančias saugos priemones. Memorandume aptariamos priemonės, parengtos atitinkamų sričių ekspertų, atsižvelgiant į pagrindines visuomenės sveikatos stiprinimo gaires.

„Kiek komiškai pradeda atrodyti Vyriausybės apsimetinėjimas, tarsi sveikatingumo ir sporto sritis neegzistuotų. Bet dar labiau liūdina Vyriausybės nesuvokimas kas yra fizinė ir emocinė žmonių sveikata, kokiais būdais ji stiprinama. Patys ir veiklos atnaujinimo planą parengėm. Memorandumą pasirašėm, įsipareigodami imtis visų įmanomų priemonių. O iš atsakingų ministrų tyla“, - pasakoja LSKA valdybos narys Vidmantas Šiugždinis.

Pasirašydamas „Saugios aplinkos sportui“ memorandumą sveikatingumo ir sporto sektorius siekia parodyti vieningą sveikatingumo ir sporto industrijos įsipareigojimą užtikrinti klubo narių ir darbuotojų saugumą po klubų atidarymo. Be to, norima sudaryti galimybę klubo nariams ramiai ir saugiai jaustis klubuose stiprinant savo sveikatą.

Trečias, tačiau ne mažiau svarbus tikslas – įtikinti politikos formuotojus bei sveikatos priežiūros specialistus, kad sporto ir sveikatingumo klubai neturėtų būti uždaryti per COVID-19 pandemiją, o jų veikla turėtų vykti, žinoma, laikantis visų saugumo priemonių. Sveikatingumo ir sporto klubai užtikrina, kad gali būti atsakingi, patikimi ir veiksmingi valstybės partneriai mažinant paplitusios pandemijos mastą, stiprinant žmonių fizinę, psichologinę ir emocinę gerovę bei atsistatant po neigiamų karantinų padarinių.

„Fizinis aktyvumas ir sveikas judėjimas yra svarbūs fizinės, psichinės ir emocinės sveikatos bei bendros gyvenimo kokybės veiksniai. COVID-19 apribojimai smarkiai sumažino fizinio aktyvumo rodiklius, o tai lėmė žmonių fizinės sveikatos pablogėjimą visame pasaulyje bei kritines to pasėkmes ateityje“, - sako V. Šiugždinis.

Pasirašydami įsipareigojimą, sveikatingumo ir sporto klubai viešai įsipareigoja laikytis geriausios praktikos keturiose veiklos kategorijose.

  • Atstumo laikymasis ir viruso plitimo ribojimo priemonės;
  • Darbuotojų ir klubo narių saugos užtikrinimo sistema;
  • Klubų valymas ir dezinfekavimas;
  • Klubų narių kontaktų stebėsena ir atsekamumas.

„Iš savo pusės padarėm viską kas nuo mūsų priklauso. Sveikatingumo sektoriuje dirbantys žmonės verda iš pykčio dėl nesiskaitymo su jais. Be to, jie mato pavyzdžius Ispanijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse, kur sporto bendruomenė sukilo prieš nelogiškus draudimus, kurie tose šalyse galimai buvo net ir neteisėti. Nežinau kiek dar dienų pavyks sulaikyti susikaupusį norą eiti į gatves ir protesto veiksmais parodyti savo poziciją, jeigu Vyriausybė negirdi raginimų“. – teigia V. Šiugždinis.

Barselonos pavyzdys – vieša treniruotė miesto aikštėje:

 https://www.facebook.com/duran.ebren.5/posts/2881674358772344

Lenkijos pavyzdys – daugiau kaip 1800 sporto klubų atsidarė vasario 1 d, negavus dėmesio ir sprendimų iš Vyriausybės:

https://polskafederacjafitness.pl/vetobranzyfitness-otwieramy-stoplockdown/?fbclid=IwAR34oaPR1N4NgPtnUbk8uC8gXysIwZfb3RQO49_TOCyY-dWPRWKV9ye82pE

 

 

Daugiau informacijos:
LSKA valdybos narys Vidmantas Šiugždinis

Mob. Tel. 8 686 51581, vidmantas@impuls.lt

« Atgal į sąrašą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitais slapukais. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Plačiau: slapukų naudojimo taisyklės